Rólunk

PROLANSYS INFO

Innovációk az agráriumban

  • fejlesztés, gyártás, kereskedelem
  • szántóföld, gyümölcs, állati takarmányozás
  • talajerő növelés, talaj aktiválás
  • tápanyag ellátás
  • növényvédelem
  • szaktanácsadás
  • országos logisztika
  • nemzetközi jelenlét

Évtizedes tapasztalattal rendelkezünk a növénykondicionálás és a talajerő-gazdálkodás területén. Technológiákat fejlesztünk és kínálunk melyek használatával a növénytermesztés a fokozódó természeti szélsőségek ellenére is a legmagasabb hozambiztonsággal, alacsonyabb önköltséggel és magasabb hozamokkal magasabb profit mellett folytatható. Az ágazatra egyre nagyobb nyomást gyakorol az időjárás drasztikus változása, mellette a szigorodó környezetvédelmi elvárások is arra ösztönzik a termelőket, hogy átértékeljék az eddigi gyakorlatot. Cégünk olyan megoldásokat kínál amelyekkel a megváltozott természeti és gazdasági feltételek mellett hosszútávon stabilan és a legmagasabb profittal képes legyen gazdálkodni.

A technológiai fejlesztéseinkkel hozzáférhetővé váltak olyan anyagok a tápanyag ellátásban, növényvédelemben és a talajerő növelésben amelyek a mai gazdálkodási gyakorlatokkal szemben aktívan képesek a környezeti hatásokat ellensúlyozni. A legmagasabb környezetvédelmi és élelmiszeripari elvárásoknak megfelelve kiemelt célként fogalmaztuk meg olyan termékek fejlesztését amelyek a környezet terhelése nélkül, azzal összhangban képesek a legmagasabb profitot biztosítani a növénytermesztés számára. Országos szaktanácsadói és logisztikai háttérrel rendelkezünk, ezáltal biztosított a termelők maximális szakmai támogatása. Szakmai cégként nem az eladásban vagyunk érdekeltek hanem egy olyan partneri együttműködésben ahol a technológiák alkalmazása mellett megvalósul egy szoros szaktanácsadói támogatói tevékenység is. A belföldi partnereink ellátását az Agrova-Life Kft.-n keresztül végezzük.

1.125

Elégedett ügyfelek

142.000

Ha kezelt terület

15

éve a piacon

21.500

Fejlesztési munkaóra

Erősségeink

Ügyfél elégedettség 90%
Elérhető többlet hozam 30%
Elérhető költség csökkentés 30%
Aszálytűrés 77%
Immun erősítés 83%
Toxin lekötés 80%

Szakmai megjelenések

Gondolatok

Kertészet

Azonnali segítség probléma esetén

Prohumin megállítja a talaj romlását hosszútávon jó erőben tartja a kert immunrendszerét, Fulvósav tartalma méregtelenít, Huminsav tartalma azonnali energialöketet ad a növénynek.

  • Sárga foltosodás esetén: 10 liter vízhez 0,5 liter Prohumint kell keverni és alaposan be kell locsolni vele a foltos területet. Szükség esetén ismételhető a kezelés, és feltétlenül utána kell járni a probléma forrásának!
  • Örökzöldek sárgulása, barnulása esetén: Cserepes növényeknél 10 liter vízhez 1,5 dl Prohumint kell adni, majd bőségesen belocsolni a növényeket akár minden héten.
  • Díszcseréjék és örökzöldek esetén: 10 liter vízhez 0,5 liter Prohumint keverj, és ezt oszd el 2-3 növény között alaposan beiszapolva.
  • Tömörödött, humuszban szegény talajok esetén: 10 liter vízbe 1 liter Prohumint kell keverni, majd kipermetezni (300 nm-re elegendő). A talaj állapotától függően 3-5 ismétlés javasolt 1 hetes ciklusokban. Feltölti humusszal a talajt és segíti a mikrobiális aktivitást. Segíti a talajban a levegő-, víz- és tápanyag körforgást újraindítani, hogy a növények hozzá tudjanak férni az éltető elemekhez.
  • Igazán látványos eredményt összehangolt talajjavítással lehet elérni: a műtrágyák és vegyszerek elhagyásával, az organikus tápanyagok, a szerves trágyát tartalmazó talajjavítók és a talajélet támogató növény- és talajkondicionálók segítségével.
  • Rendszeres használata segít a növények és a talaj védekezőképességét fenntartani, ha pedig baj van gyors segítséget nyújt a túléléshez, amíg a probléma valós forrását megtalálod és kezeled. Egész évben használhatod, csak arra kell vigyáznod, hogy barna színe fog, ezért alaposan kell locsolni a keretet a használata után, hogy mielőbb bemosódjon teljesen a talajba.

3+1 érv a Prohumin mellett:

  • Humusztartalma intenzív növekedésre serkenti a növényeket, nagyobb gyökértömeget növesztenek és füvesítésnél lerövidül tőle a csírázási idő.
  • Fulvosav tartalma megköti a talajban a toxinokat, nehézfémeket, így azok nem jutnak be a növényekbe. A Prohumint mezőgazdasági alkalmazásra fejlesztették, évek óta bizonyít sokezer hektáron!
  • Rendszeres használatával a talaj vízmegtartó képessége is nő, kevésbé lesz aszályérzékeny a kert.
  • Stabil állagú, nem válik szét alkotóira, így nagyon könnyű dolgozni vele bármikor!

ProHumin használata

Permetezéshez: 10 liter vízbe 0,5l Prohumint kell önteni.
A gyengébb, ritkásabb részek kapjanak nagyobb adagot. A 10 liter kb. 250 - 300 nm-re elegendő. Ezzel a keverési aránnyal egész évben kezelheted a gyepállományt bármikor, de a kertápolási szezonban inkább az esti órákban használd,mert éjszaka a levélen felszívódva sok hatóanyag közvetlen hasznosul,majd a reggeli öntözéssel a talajra is jut belőle (támogatva a mikrobiomot). A Prohumin barna színű, és erősen fog, ezért a kertet a lemosódásáig nem javallott használni.
A foltok beöntözéséhez: 10 liter vízbe 0,5 l Prohumint kell önteni, és alaposan átitatni a problémás területen a talajt. 10 liternyi keverék kb. 3-4 négyzetméterre elengedő. Fagymentes (+5°C feletti), szép időben bármikor alkalmazható.

Prohumin a kiskertekben és a nagyokban is egyaránt

  • Talajjavításra füvesítés előtt: a földre permetezve. Feltölti humusztartalommal a talajt, segít a hozatott és régi földrétegeknek összekeveredni, tápanyagban dús életteret teremt a csírázó fűmagoknak, vagy a gyökeresedő gyepszőnyegnek.
  • Gyepszőnyeg telepítéskor: más biostimulátorokkal együtt stresszkezelésre, a gyepszőnyegre permetezve vagy locsolva.
  • Tápanyaghiányos területek kezelésére: ahol lemarad a fű a növekedésben, vagy sárga foltok jelennek meg a gyepen.
  • Talajuntság kezelésére: A növényvédelmi kezelések során nagy mennyiségű toxin és bomlástermék halmozódhat fel a talajban. Ezek gyökérméregként hatnak, semlegesítésük kulcsfontosságú lépés a kertfenntartás során.
  • Levéltrágyaként a gombás fertőzések elleni védekezések során: Fulvosav tartalma miatt a növények természetes védekezőképességét erősíti, segít a gombás fertőzések visszaszorításában.
  • Dísznövények ültetésénél: könnyen hasznosítható humusztartalma segít a növény számára az átültetéssel járó stresszt kezelni.
  • Fásításnál: szintén a stresszkezelésben, a gyökeresedés elősegítésében van jelentős szerepe a Prohuminnak.
  • Örökzöldek ápolására, tápanyag utánpótlására: Téves beidegződés, hogy az örökzöldeknek nincs szüksége tápanyagokra. A kimerült tartalékok feltöltésére kiválóan alkalmas a Prohumin, rövid idő alatt látványos fejlődés, vagy állapotjavulás érhető el a kúraszerű alkalmazásával a tuja- és fenyőfélék esetén is.
  • Konyhakerti talajjavításra: A palánták rendszeres beöntözésével a Prohuminnak köszönhetően zamatosabb, szebb termés érhető el.
  • Gyümölcsfák kezelésére: a Prohuminnak köszönhetően a fák gyökerei képesek megkötni és felvehető formában (kelatizálva) tartani a különböző tápanyagokat, nyomelemeket (pl. a P, Mg, Cu, Zn, S). Ebben az esetben is hozzájárul a fa ellenálló képességének növekedéséhez és az ízletesebb, és nagyobb termésátlaghoz.

Szántóföld

Galéria

Termelőink küldték

KAPCSOLAT

ÍRJ NEKÜNK

Címünk

6500 Baja, Alkotmány u. 8.

Közösségi oldalak

Küldj emailt

[email protected]

Hívjon bennünket

+36 70 615 6531

+36 70 315 1746



Töltés..-
Üzenetedet elküldtük, köszönjük!

AÖP

Agro-Ökológiai Program

Gondolkodjunk az Agrár-ökológiai Program lehetőségeiről 1.

Megjelent: 2022-10-25 12:01:33 | forrás: Nemzeti Agrár Kamara

2023. január elsejétől indul az Európai Unióban, így hazánkban is az új hét éves támogatási ciklus, mely számos ismert, s kevésbé ismert elvárást fogalmaz meg a támogatást igénylő gazdálkodók számára. Ebből az alapfeltételeket az eddig ismertetett Kondicionalitás előírásai rögzítik. Azonban a Kondicionalitást egyfelől a magyarosabb hangzás okán már Feltételességnek fogjuk nevezni, másfelől, mint láthatjuk a támogatás igényléshez szükséges alapvetéseket, alapfeltételeket foglalja össze.

Most az alapvetéseken túl a választható és önkéntes Agrár-ökológiai Program (AÖP) lehetőségeit tekintsük át kis cikksorozatunkban rámutatva az egyes előírások gyakorlati hasznára.

Mindezek előtt azonban tekintsük át, hogy kinek s miért is érdemes a Programban évente, átgondoltan részt venni. Természetesen ezen vállalásokért cserébe egyösszegű, területalapon nyújtott kifizetés jár, mely összeg hozzáadódva az alaptámogatáshoz (új nevén BISS) tehető egyenértékűvé a jelenlegi SAPS +Zöldítés értékével. Az összeg mértéke sok tényező függvénye, de a könnyebb szemléltethetőség érdekében élünk ezen összehasonlítással.

Hangsúlyozzuk, hogy az AÖP a gazdálkodó önkéntes vállalásán alapul, a gazdálkodó dönti el, hogy behozza-e a gazdasága egész területét a támogatásba vagy sem. Amennyiben úgy döntünk, hogy igényeljük a támogatást, úgy a gazdaságban lévő összes szántóra, gyepre és ültetvényre választanunk kell külön-külön 2-2 pont értékű előírást. Tehát olyat nem lehet, hogy csak a szántókkal AÖP-zünk, a többi területtel nem. Természetesen a gazdaságon belüli területméretek, illetve eltérő jellegek miatt vannak bizonyos kivételek a következők szerint:

  • Vannak ún. küszöbérték alatti területek, tehát ezekre a gazdaságon belül nem kell választani előírást csak a többire: ha az üzem szántóterületeinek, illetve gyepterületeinek nagysága nem éri el az 5 ha-t, ültetvény esetében pedig az 1 ha-t, adott hasznosítási módra nem kötelező előírást vállalni. Azonban akkor ezen területekre nem is jár a kifizetés csak akkor, ha ezekre a küszöbérték alatti területekre is választ előírást a gazdálkodó.
  • Natura 2000 gyepterületek. E területekre sem kell választani előírást, azonban akkor ezen egységekre sem jár támogatás, csak amennyiben mégis választ rá kötelezettségvállalást a gazdálkodó.

Az ökológiai rendszerben lévő egységek nem élveznek mentességet, tehát pl. az öko- és a konvencionális szántó egy „szántó” egységet képez az AÖP-ben, s a vállalást az egészen teljesíteni kell. Természetesen ez az elv érvényesül a gyepek és ültetvények esetében is.

Az AÖP továbbá fix összegű, környezeti vállalásokat ösztönző támogatás, ami hektáralapon kerül kifizetésre. A kötelezettségvállalás időtartama: 1 év, mely alatt elektronikus úton a Gazdálkodási Naplót vezetni kell.

A 2023. évi egységes kérelemben külön kell majd nyilatkozni arról, hogy az adott évben részt kíván-e venni a termelő az AÖP-ben.


IH közlemény 2023

Megjelent a VPAKG-ban nem alkalmazható növényvédőszer tiltólista

Megjelent: 2023-01-30 13:56:30 | forrás: Nemzeti Agrár Kamara

A VPAKG 2021 Támogatási kérelmet benyújtók számára a pályázati felhívásban foglaltak betartása elvárt. Ennek részét képezi, hogy bizonyos növényvédőszereket nem, vagy csak korlátozottan lehetséges használni. Ezen követelményeknek való megfelelés érdekében az Irányító Hatóság (IH) közleményében tette közzé a 2023-ban nem, vagy korlátozással használható növényvédőszerek/Hatóanyagok listáját. Azon hatóanyag használata, amelyik a táblázatban külön jelölés nélkül szerepelnek, tiltottak. A megjelölt hatóanyagok a jelölés szerinti korlátozással használhatóak, de minden esetben be kell tartani az adott hatóanyagot tartalmazó készítmény engedélyokiratában foglaltakat.

A tiltott, illetve korlátozással használható növényvédőszer hatóanyagok listáját az IH közlemény 1.a és az 1.b. táblázatok tartalmazzák. Az 1.c számú táblázat csak az 1.a számú táblázattal és a pályázati felhívás előírásaival együtt alkalmazható.

A mellékelt táblázatok a 2023. évben a gazdálkodás során nem alkalmazható növényvédőszer-hatóanyagok, az azokat tartalmazó növényvédőszerek körét tartalmazzák.

Felhívjuk a figyelmét, hogy azon területek esetében, ahol agrár-környezetgazdálkodási kifizetéssel érintett területen a Feltételesség keretében ökológiai fókuszterületeket (ökológiai másodvetés, nitrogénmegkötő növények) számol el, úgy ott semmiféle növényvédőszert használni nem lehet!

Prohumin és vetés

Egyre nagyobb problémát jelentenek a túlzott vegyszerhasználat következtében fokozódó talajtani problémák és ezek káros hatásai. A magasabb önköltség, kisebb tápanyag hasznosulásból fakadó immungyenge növények jobban ki vannak téve a természeti szélsőségeknek és stresszhatásoknak. Az elhasználódó talajok biológiai aktivitásának csökkenésével a hozambiztonság gyengül aminek következményeként évről évre tapasztaljuk meg az ingadozó terméseredményeket. A talajok elsavasodása, a tápanyag-szolgáltató képességük csökkenése és a nagymértékű humuszvesztés egyre nagyobb mértékben tapasztalható. Az állattenyésztés képtelen biztosítani a megfelelő mennyiségű és minőségű szerves trágyát amely mint szerves anyag a talajok megújulásának és a termőképességük fenntartásának alapvető lehetősége lenne. A szerves anyag visszapótlásnak arányban kellene állnia az intenzív termesztés által kizsigerelt talajokkal. Nagy tömegű szerves anyag visszapótlásra lenne szükségünk ahhoz, hogy a földjeink termőképessége fenntartható legyen.

Prohumin technológiával a legfontosabb termelési erőforrásunknak, földjeink termőképességét tudjuk nagymértékben növelni. Prohuminnnal aktív szénforrást juttatunk a talajba. Ezáltal a legfontosabb tápanyagot biztosítjuk a csírázó magoknak és a tápanyagok feltárásért felelős mikroszervezeteknek. A műtrágyázás mellett kihagyhatatlan mert többszörözi a műtrágyák hatóanyag feltáródását. A nitrogén műtrágyáknak legfeljebb az 50-60%-a, míg az összetett műtrágyáknak csak a 20-30%-a hasznosul. Prohumin technológia alkalmazásával a feltáródás jelentősen megnő.

Vetés előtt Prohumint a talajba juttatni olyan mintha szerves trágyát juttatnánk ki, viszont azzal szemben azonnali hatásokat érünk el. Gyorsabban csíráznak a magok, erőteljesen és egységesen kelő növényeket kapunk. Nagyobb, erőteljesebb és mélyebbre hatoló gyökérzete lesz a növényeknek, ezáltal megnő a stressztűrés. A nagyobb gyökértömeg több tápanyagot képes felvenni és megnő a gyökér tápanyag raktározási kapacitása amely stressz esetén felértékelődik.

A Prohumin huminsav technológia. Feldolgozott, vízstabil huminsav tartalma a világon előforduló leggazdagabb humuszlerakódásokból származik és egy speciális technológiai eljárással könnyen kijuttathatóvá, egyszerűen kezelhetővé vált, mely szántóföldi permetezővel időjárási és egyéb körülménytől függetlenül bármikor kijuttatható. A Prohumin technológia maximálisan vízstabil vagyis vízzel keveredve nem válnak le a humuszrészecskék. A huminsavak a humusz legértékesebb elemei, a humusz jótékony tulajdonságainak legfőbb hordozói. Mezőgazdasági jelentőségük ezért felbecsülhetetlen.

A Prohumin technológia egyben transzport anyagként a feltárt és talajban lévő tápanyagok növényekbe szállítását is biztosítja miközben megakadályozza a tápanyagok talajból történő kimosódását. A Prohumin huminsavak a talajkolloidokhoz kötődnek, a tápanyagok a huminsavakhoz, így minden tápanyag a talajban marad. A nagy esőzések sem képesek kimosni, ezáltal a talajok tápanyag készlete növelhető, tápanyag veszteségük pedig csökken. A Prohumin huminsavak a talajok víztartó képességét is növelik hiszen nagy felületű anyagként, a Prohumin humuszkolloidok vízfelvételi képessége többszöröse az agyagásványokénak. Alkalmazhatóságát nem befolyásolják a természeti és környezeti feltételek. Ez azért nagyon fontos mert a folyamatosan változó környezeti feltételek esetében is ugyanazzal a hatékonysággal alkalmazható. A Prohumin a talaj alapfeltételeit javítja, így jelenlétében minden más anyag hatékonysága növelhető. A mai termelésben olyan anyagokat használunk amelyek hatékonysága biológiai tényezőkön múlik. Ez a kiszolgáltatottság fokozódik akkor amikor ezek a biológiai tényezők a természet szélsőségei miatt folyamatosan változnak. A Prohumin technológia éppen ezért jelent állandóságot a folyamatosan változó körülmények között is. Teljes értékű szerves anyag, életfeltételei nincsenek így az anyag tárolása, kezelése nagyon egyszerű, kijuttatása szántóföldi permetezővel könnyen megoldható.

NÉBIH kísérleti eredmények

A szén transzformációs teszt eredménye szerint a Prohumin markánsan növeli a talaj respirációs képességét a kezeletlen kontrolhoz képest. Ez azt jelenti, hogy a talaj légzése (ami valójában a talajlakó mikroorganizmusok élettevékenysége) fokozódik a kezelés hatására. Ez a serkentő hatás különösen erős az alkalmazást követő 2 hétben (200% a 7. napon, 118% a 14. napon 6 liter/Ha dózisnál) vagyis vetéskor alkalmazva jelentős többlet erőforrást jelent a magoknak.

Gyorsan csírázó mag, nincs magkár

Prohuminnnal szerves, aktív szénforrást juttatunk a talajba. Ezzel a csírázó magoknak, a fejlődő növénynek és a tápanyagok feltárásáért felelős mikroszervezeteknek a legfontosabb tápanyagot biztosítjuk. Prohuminnal (vetési mélységben, magágyban) kezelt talajok esetében a csírázási idő lerövidül, 72 óra alatt csírázik a mag. A vetés és a csírázás között eltelt idő óriási kockázatot jelenthet, kiemelten a biológiailag kevésbé aktív talajok esetében. Minél több idő telik el a vetés és a csírázás között annál nagyobb a magkár kockázata. A csírázási idő lerövidülésével növeljük a termésbiztonságot és a talajeredetű kórokozók okozta kártétel esélyét csökkentjük.

Nagyobb gyökérzet, erőteljesebb növény

Prohuminnal kezelt talajban a gyökérzet gyorsabban nő és erőteljesebbé válik. A nagyobb gyökértömeg több tápanyagot képes felvenni és megnő a gyökérzet tápanyag raktározási kapacitása. Ennek egy tápanyag hiányos időszakban vagy stresszhatások esetén felértékelődik. A nagyobb gyökérzet miatt a föld feletti részek, a zöldtömeg is stabilabbá, erősebb szövetszerkezetűvé válik. A viharkárok fokozódásával az erősebb növények jobban ellenállnak a nagyobb szeleknek, megdőlésük kockázata jelentősen csökken.

Kevesebb gyom

Sokszor a gyomosodás is nagy probléma. Bizonyos kultúrák esetében pedig mint például a szója kimondottan érzékeny része a termesztésnek mivel komoly kockázati tényező a termelésben. A Prohumin technológia hatására gyorsabban csírázó és erőteljesebben fejlődő növény gyorsan nő, így képes a gyomok elnyomására. Sokéves tapasztalatok igazolják, hogy a gyorsabban fejlődő növény képes a gyomok elnyomására, csökkentve ezzel a gyomok okozta kártételeket.

Prohumin vetéskori alkalmazásának előnyei:

  • műtrágya hatóanyag feltáródás javulás
  • gyorsan csírázó magok
  • erőteljesebb gyökérzet
  • nagyobb tápanyag hasznosulás
  • nagyobb tápanyag raktározás
  • stressztűrés növelés
  • nincs tápanyag kimosódás (talajban tartja a tápanyagokat)
  • talaj víztartó képessége javul (aszálykár okozta problémák csökkenése)

Prohumin technológiai javaslat vetéshez

Őszi vetésű növények
Búza 25-35 liter/Ha
Árpa 25-35 liter/Ha
Tritikálé 25-35 liter/Ha
Rozs 25-35 liter/Ha
Repce 35-45 liter/Ha
Tavaszi vetésű növények
Borsó 25-35 liter/Ha
Árpa 25-40 liter/Ha
Zab 25-40 liter/Ha
Napraforgó 30-45 liter/Ha
Kukorica 30-45 liter/Ha
Silókukorica 40 liter/Ha
Hibrid kukorica 35-45 liter/Ha
Csemege kukorica 30-45 liter/Ha
Szójabab, bab 25-40 liter/Ha
Burgonya 25-40 liter/Ha

Prohumin és tarló

A tarlók hasznosításának talaj-, és növényélettani szempontból is kimagasló a jelentősége. Amikor a tarlók biológiailag teljes értékűen hasznosulnak az a költségeinkre is jótékonyan hat. Ha aratás után beforgatjuk a szár-, és gyökérmaradványokat azt hisszük, hogy ezzel a feladatot elvégeztük és lebomlást automatikusan megoldja a természet. De ez nem így van. A nem megfelelő vagy lassú bomlás drágítja a termelést, csökkenti a hozambiztonságot és a terméseredményekre is kedvezőtlenül hat. A nem megfelelően vagy csak évek alatt lebomló növényi maradványok miatt nehezebbé válik a talaj művelhetősége, a talajellenállás növekedésével a gázolaj költségek is megnőnek. A nem megfelelően lebomló növényi maradványokkal a betegség-jelenlét fokozódik. Áttelelnek a talajeredetű kórokozók, patogén gombák melyek így könnyen fertőzik a következő kultúrát többlet kiadásokat okoznak a növényvédelemben. A nem lebomló növényi maradványok miatt a talaj savasodása fokozódik aminek több káros következménye is van. A talaj kémhatásának nem ideális eltolódása vagyis a nem megfelelő talaj pH rontja a tápanyagok feltárhatóságát, a tápanyagok felvehetőségét, a talaj mikrobiális életének nem kedvez aminek következtében a talaj légzése is romlik, tömörödöttebbé válik, térfogata csökken. Ezek együttes hatásként nemcsak a termelésre fordított költségeinket növelik hanem az eredményességet is nagymértékben rontják.

Legfontosabb felismerni, hogy a talaj a legértékesebb termelési erőforrásunk. Nem a vegyszerek nevelik fel növényeinket hanem a termőföld. A termőföldet gondozni kell, segíteni a megújulását, biztosítani és fenntartani a termőképességét. Ennek megkerülhetetlen talajbiológiai része a szerves anyagok bevitele és a szerves anyagok körforgásának biztosítása. Ezt nem lehet könnyebben és egyszerűen megoldani mint aratás után a földeken maradó szár-, és gyökérmaradványok beforgatásával de a bomlás biológiai feltételeit biztosítani kell!

A növények felépüléséhez szükséges tápanyagok 75%-a gyökerekben koncentrálódik. Amikor lebomlanak a növényi maradványok akkor a tápanyagok újra felvehető formában rendelkezésre állnak a következő kultúrnövény számára. A lebomló maradványok miatt a földek szerkezetessé válnak, a talajkapillárisokkal pedig a csapadék befogadása könnyebbé válik, kevesebb gondot okozva a nagy esőzésekkor kockázatot jelentő víznyomás kialakulásának. Ezáltal aszálykor a kapilláris víznyomás biztosítja a nedvesség eljutását a gyökérzónába. Vagyis a ténylegesen lebomlott szármaradványok miatt kialakult szerkezetes földek az aszálykár kockázatát drasztikusan képesek csökkenteni. A növényi szár-, és gyökérmaradvány teljes értékű lebontása azért is kiemelkedően fontos mert ezáltal megszüntetjük vagy csökkentjük a későbbi gombás fertőzések előfordulásának kockázatát. Ugyanis a gombák, ezek közül a legismertebb fuzárium fajták is a nem lebomlott szármaradványokban telelnek át, túlélve a telet pedig fertőzik a következő kultúrnövényt. Így a szárbontásnak fontos növényvédelmi megelőző szerepe van. Mint látható a szár és gyökérmaradványok elbontása és a bontás biológiai feltételeinek biztosítása sok szempontból fontos. Sok költséget takarítunk meg már középtávon és sok profitot alapozunk meg a szerkezetes és oxigénben gazdag, kapillárisokkal rendelkező, humuszgazdag talaj létrehozásával.

A növényi maradványok lebomlása biológiai folyamat. Ezt vegyszerekkel, szervetlen anyagokkal segíteni és megoldani nem lehet. A lebomlást a talajban élő cellulóz bontásban részt vevő mikrobiológiai szervezetek végzik. Ezek az élőlények érzékenyek a talaj pH-ra, szerves anyag tartalomra, nedvességre és oxigénre. Ezek nem megfelelő jelenléte és mennyisége azt eredményezi, hogy a bomlás nem tud vagy csak nagyon lassan megtörténni. Ezért minden mikrobiológiai anyag amely a bontást segíti kizárólag akkor tud hatékonyan „működni” amennyiben a talaj élettani adottságai megfelelőek.

Prohumin technológiával megfelelő életteret és talajtani feltételeket tudunk biztosítani a mikroszervezetek számára. Ugyanis a Prohumin aktív szénforrásként ideálisan hat a talaj pH-ra mivel a talaj kémhatását a huminsav koncentrációja határozza meg. Minél magasabb a huminsav jelenlét annál ideálisabb a talaj pH. A Prohumin aktív szénforrásként a legkönnyebben és a legjobban hasznosítható tápanyag forrás a cellulózbontó mikroszervezetek számára. A Prohumin bizonyítottan robbanászserűen aktivizálja a talajéletet melyet nem csak az elmúlt sok év gyakorlati tapasztalatai igazolják hanem a NÉBIH évekkel ezelőtti kísérletei is.

NÉBIH kísérleti eredmények

A cellulóz teszt eredménye szerint a kezeletlen kontrol talajhoz képest 20%-kal nőtt (1.5 liter/Ha dózis esetén) a cellulózbontó aktivitás a Prohuminnal kezelt talaj esetében)

Tekintettel arra, hogy a Prohumin huminsavak transzport anyagként fontos szerepet töltenek be a tápanyagok növényekbe szállításában és a tápanyagok talajban tartásában ezért a lebomló növényi maradványokból újra felvehető tápanyagok válnak.

Gyorsabb szár lebomlás, szerkezetes földek

A Prohumin tarlókra permetezésével majd a tarlók beforgatásával elérjük, hogy a bomlás felgyorsul, és teljes értékű biológiai lebomlás valósul meg. Tápanyaggal töltjük a talajt miközben növeljük annak megtarthatóságát is. A talaj vízgazdálkodását javítjuk és könnyebben művelhetőbbé válnak a földek. A Prohumin által létrejött szerkezetes földeknek nem csak a vízelvezető képesség javításában jelentenek előnyt hanem azért is mert az így létrejött termőföldben a vetéskor a növények kisebb ellenállással tudnak gyökeresedni. Tömör talajban a növények sok esetben oldalirányban kényszerülnek gyökeresedni, míg a szerkezetes földben mélységben képes gyökeret növeszteni. A mélyebb talajrétegekben megkapaszkodó növény stabilabb, erősebb, és a mélyebb rétegekben meglévő nedvességhez hozzáfér ami aszályosabb időszakban életmentő lehet.

Ezért használja aratás után a Prohumint:

  • biológiailag aktívabb talaj
  • gyorsan és teljes értékű biológiai szárbontás
  • szerves anyag tömeg növelés
  • humuszépítés
  • szerkezetes földek
  • víznyomás kockázatának csökkenése
  • talaj tápanyag készletének növelése
  • kisebb talajellenállás, kisebb gázolaj költség
  • betegség jelenlét csökkentése
  • ideális talaj pH

Prohumin technológiai javaslat tarlóbontáshoz

Őszi vetésű növények
Búza 30-40 liter/Ha
Árpa 30-40 liter/Ha
Tritikálé 30-40 liter/Ha
Rozs 30-40 liter/Ha
Repce 30-40 liter/Ha
Tavaszi vetésű növények
Borsó 25 liter/Ha
Árpa 30-40 liter/Ha
Zab 30-40 liter/Ha
Napraforgó 30-40 liter/Ha
Kukorica 35-45 liter/Ha
Silókukorica 40-50 liter/Ha
Hibrid kukorica 40-50 liter/Ha
Csemege kukorica 40 liter/Ha
Szója 25-35 liter/Ha

Prohumin toxinok ellen

A növekvő élelmiszerbiztonsági elvárások és az egészségesebb élelmiszerek előállítására való igény miatt egyre jobban előtérbe kerültek a mikotoxinok. Emiatt a megtermelt növényekben fokozottan ellenőrzik. A mikotoxinok jelenléte a növények eladhatóságát nagymértékben rontja. A mikotoxinok biológiai „kézigránátok”. Valójában a penészgombák másodlagos anyagcsere-termékei. Világszerte előfordulnak és rengeteg takarmányt és élelmiszer alapanyagot károsítanak. A legtöbb mikotoxin szilárd biokémiai szerkezete miatt rendkívül ellenálló a magas hőmérséklettel és az alacsony pH értékkel szemben.

A nem takarmány céllal termelt növények esetében a minőségi és élelmiszerbiztonsági elvárások miatt szükséges az odafigyelés és olyan megoldások alkalmazása amely megakadályozza a növények toxikussá válását.

Az állattartó gazdaságok takarmány céllal termelt növényei esetében pedig több szempontból fontos a toxinmentes növények előállítása. Egyfelől az utólagosan történő toxin csökkentés költségnövelő. Ráadásul a toxinnal szennyezett állományból a toxint utólag eltávolítani nem lehet csak mérsékelni. A toxinmentes növények megtermelése csökkenti az utólagos kezelés miatti többletköltségeket. Az állattartásban a toxikus növényekkel takarmányozott állatok esetében komoly gazdasági károkat is okoz a jelenlétük mert a húshasznú céllal tartott állatoknál a súlygyarapodást visszaveti, míg a tejelők esetében a napi tejhozam visszaesik. Továbbá a toxikus takarmány károsan befolyásolja a szaporulatot az állatállományokban mert károsítja az anyaméhet. Ezeket a káros élettani hatásokat már számtalan vizsgálat és tanulmány igazolja. Az állattartó gazdaságok számára ezért különösen fontos, hogy egészséges takarmánnyal lássák el az állományt. Ezen kívül az emberi egészségre is ártalmas mert bekerülnek a táplálékláncba hiszen a mikotoxinok felszívódhatnak az állatok emésztőtraktusából és bejuthatnak az állati szövetekbe, belsőségekbe, húsba, tojásba és tejbe. A mikotoxinok közül a DON toxin jelenti a legnagyobb problémát. A DON toxin jelenléte azért is hatalmas probléma mert kihat a termésre és a termények ellenálló képességét rontja.

A fuzárium fertőzés nem csak a gabonaszemeket hanem a növény többi részét is érinti. A méreganyag a szálas takarmányban, sőt az almozásra használt szalmában is előfordulhat. A penészgomba fajok megtalálhatóak a gabonaszemeken, a száron, a talajon, a gyomokon, azonban a legtöbb szaporodóképes fertőző anyagot a termőföldön maradó növényi maradványok tartalmazzák.

Kísérletek és gyakorlati tapasztalatok igazolják hogy a Prohumin és Bioalga technológia együttes alkalmazásával a termesztett növények esetében a toxikusság jóval az egészségügyi határérték alá esik vagy teljesen toxinmentessé válnak. Ezáltal megvédik az állományokat a toxikusságtól és annak káros következményeitől. A Prohumin – Bioalga technológia a növénytermesztés magasabb szintjét képviselő, agrotechnikai-, mechanikai-, biológiai-, és kémiai módszereket ötvöző integrált növénytermesztési és növényvédelemi megoldásai megfelelő hatékonyságot biztosít a mikotoxinok ellen.

A Prohumin technológia aktív huminsavakkal rendelkezik. A huminsavak nagy méretű molekulák, talajélettani szerepük többrétű. Az egészséges és humuszban gazdag talajoknak magas a huminsav tartalma. Ennek a toxinok és nehézfémek lekötésében lenne szerepük. A talajok nem megfelelő humuszkészlete viszont ezt a szerepet már nem tudja betölteni. A Prohumin technológia aktív huminsavai olyan erős kémiai kötést hoznak létre a toxinokkal amelyet a növény nem képes megbontani. A huminsavak részei a fulvosavak amelyek élettani szerepét példázza, hogy a méregtelenítésben megkerülhetetlenek, segítik a méreganyagok kiürítését a növényből. A Prohumin technológia vetés előtt alkalmazva ezért óriási segítséget nyújt a mikotoxinok semlegesítésében.

A Prohumin előnyei a toxinok ellen:

  • semlegesíti, megköti a talajban található toxinokat
  • semlegesíti, megköti a növénybe bekerülő toxinokat
  • az utólagos toxin csökkentéssel szemben olcsóbb, tartós, minőség-javító
  • minőségi takarmány előállítás

Bioalga a szántóföldön

Az időjárásváltozással a növények egyre kiszolgáltatottabbá válnak. Ezekre a változásokra reagálnunk kell. A talajállapotok romlásával lehetőséget az állományok levéltrágyázása jelent. Emiatt a levéltrágyázás szerepe felértékelődik. Nem mindegy mit és hogyan csinálunk. A jelenlegi levéltrágyázásnak sajnos sok hiányossága van. A tápanyagok a növények „építő kövei”. Nem csupán az a néhány tápanyag amelyre a mai tápanyag ellátás koncentrál hanem a teljes értékű tápanyag ellátottság hoz olyan eredményt amely stressztűrő, magas beltartalmú, betegségekre kevésbé fogékony és magas hozamokkal aratható növényeket eredményez. Viszont ha figyelembe vesszük a mai levéltrágyázási gyakorlatot akkor azt látjuk, hogy rengeteg anyagot kellene mindehhez használni, ráadásul szintetikus anyagokat használunk amelyeknek a hasznosulása a biológiai körülmények (időjárások és környezeti tényezők) változása miatt tovább romlik.

Továbbá a levéltrágyázási gyakorlatnál figyelembe kell venni a Liebig törvény hatását. Vagyis akármit is használunk, akármekkora hatóanyag tartalma van, akkor is csak annak mértékében tudnak a hatóanyagok hasznosulni mint a növényben rendelkezésre álló legkisebb mennyiségű tápanyag. Azaz hiába „etetjük túl” a növényt mert a növényben legkisebb mértékben lévő elem mennyiségével megegyező mértékben tud felvehetővé válni a többi is. Ez áll az alkalmazott anyagok (pl műtrágyák) alacsony hatóanyag hasznosulásának hátterében. Amíg nem szüntetjük meg ezeket a hiányállapotokat addig nagy plusz költségeket és egyben veszteségeket fizetünk meg. A legfontosabb megértenünk, hogy a mai önköltségek mellett olyan anyagok felé kell fordulni amelyek a Liebig törvény káros hatását megszüntetik. Ezt csak úgy tudjuk ha mindent magában foglaló és szerves anyagot alkalmazunk. A szerves anyagra azért van szükség mert a környezeti hatásoknak kevésbé van kiszolgáltatva. Így egyszerre tudunk minden elemet pótolni és a hasznosulást is biztosítani. Ez azért is különösen fontos mert a mikroelemek szerepe a magas hozamhoz és a kimagasló hozambiztonsághoz elengedhetetlen. Azért mert az enzimek és vitaminok – melyeket a növény maga elő tud állítani - csak akkor tudják élettani szerepüket betölteni ha azokat egy adott mikroelem aktiválja. Viszont a mikroelemeket a növény nem képes előállítani. Tehát azokat pótolni kell.

Mindemellett a környezeti változások miatt egyre inkább arra kell törekedni, hogy a levéltrágyázásnak nem csak a teljes értékű tápanyag ellátásra és mikroelem bevitelre kell fókuszálni hanem másodsorban növényvédelmi szerepet is be kell töltenie. A gombák, patogén szervezetek erősödésével nőnek a növényvédelmi költségek és a terméskiesés kockázata is. A kérdés, mindezt meddig bírjuk el?

A Bioalga technológia több szempontból is megoldást jelent a problémákra. A Bioalga élő mikroalga trágya. Speciálisan, irányítottan tenyésztjük őket, a mikroalgák maguk is növények. Minden tápanyagot, mikro-, makro-, mezoelemet, vitaminokat, enzimeket, esszenciális aminosavakat és ásványi anyagot szintetizálnak saját magukban. Ellentétben a szántóföldi, gyümölcs vagy kertészeti kultúrákkal ezt a teljes növényvilágban egyedüliként képesek és a leghatékonyabban teszik. A Bioalga technológia kifejlesztésénél arra törekedtünk, hogy olyan technológiát hozzunk létre amely egyszerre tud minden tápanyagot biztosítani, mindezeket szerves formában amely nemcsak a gyors és teljes körű beépülést biztosítja hanem a hasznosulása ellentétben a szervetlen anyagokkal nincs kiszolgáltatva a környezeti tényezők változásainak. A Bioalga technológia egyfajta okos levéltrágyázás. Ez azt jelenti, hogy képes a növényt ért hatásokra, stresszre reagálni és éppen azokkal a tápanyagokkal ellátni a növényt amelyekre adott stressz kivédéséhez szükség van.

A Bioalga mikroalga technológia mikroalgái a kijuttatását követően a gázcserenyílásokon keresztül bejutnak a növénybe, a nedvkeringésen keresztül sejt szinten képesek hasznosulni. Mivel a növények leveleinek fedőszövete átengedi a napfényt, a Bioalga mikroalgák folyamatosan képesek fotoszintetizálni, a napenergia felhasználásával ami biztosítja a folyamatos tápanyag ellátást a növény számára. Mivel élő anyagról beszélünk, ennek hatékonysága éppen ebben van, hogy folyamatosan szintetizálja a tápanyagokat, a növényt valójában „belülről etetjük”. A folyamatosság miatt a tartamhatása ellentétben a ma alkalmazott anyagokkal tartós. A Bioalga mikroalgák speciális előállítási technológiának köszönhetően nagy mennyiségben állít elő klorofillt. A szántóföldi növényekhez képest akár a 100-szorosát is. A klorofill élettani szerepe megkerülhetetlen, az oxigént szállítja és a növények „vére”. Az oxigén gazdag növényben a patogén szervezetek sem tudnak megtelepedni. Olyan antioxidánsokat is előállít amelyekkel bizonyos betegségek megelőzhetők vagy kezelhetők. A Bioalga komplexitása révén új távlatot nyitott a növénytáplálásban és növényvédelemben egyszerre. Alkalmazása sok éve üzemi szinten igazolja mindezt, akárcsak az évek alatt elvégzett laboratóriumi kísérletek is.

Ezért használja a Bioalgát állományban:

  • teljes körű, komplex tápanyag ellátás
  • szerves formában, azonnali hasznosulás, nincs időjárási kitettség
  • megszünteti a hiányállapotokat, amiatt minden más anyag hasznosulása megnő
  • folyamatos tápanyag előállítás, tartós tartamhatás
  • nagyobb zöldtömeg, magasabb termés
  • sejtöregedést gátol, „fiatalon” tartva a növényt, szárazságban életmentő
  • gátolja a klorofill bomlását, biztosítva a megfelelő oxigén felvételt
  • legyengült növényeket gyorsan regenerálja
  • hatékony CO2 megkötés, így a fotoszintézishez több oxigén áll rendelkezésre
  • stressztűrő növények
  • szárazságtűrés
  • kisebb szárítási költségek az ideálisabb vízleadás miatt
  • magasabb beltartalom, magasabb értékesíthetőség növényeknél
  • nem lehet túladagolni, nem éget
  • 0 nap egészségügyi várakozási idő
  • minden tekintetben megfelel a legmagasabb környezeti és élelmiszerbiztonsági elvárásoknak

Bioalga technológiai javaslat

Őszi vetésű növények
Búza, árpa, tririkálé, rozs őszi kezelés: tél előtt 15-20 liter/Ha
tavaszi 1. kezelés: bokrosodáskor 15-20 liter/Ha
tavaszi 2. kezelés: virágzás előtt 15-20 liter/Ha
Repce őszi kezelés: tél előtt 20 liter/Ha
tavaszi 1. kezelés: szárba indulás időszakában 15-20 liter/Ha
tavaszi 2. kezelés: becők érésének kezdetén 20 liter/Ha
Tavaszi vetésű növények
Borsó, bab 1. kezelés: virágzás kezdetén 15 liter/Ha
2. kezelés: terméskötésig 15-20 liter/Ha
Napraforgó 1. kezelés: 4-6 leveles állapotban 20 liter/Ha
2. kezelés: virágzás kezdetén 15-20 liter/Ha
Kukorica 1. kezelés: 6-8 leveles állapotban 15-20 liter/Ha
2. kezelés: 1. kezelés után 1,5-2 héttel 15-20 liter/Ha
Silókukorica, Hibrid kukorica 1. kezelés: 6-8 leveles állapotban 20 liter/Ha
2. kezelés: 1. kezelés után 2 héttel 20 liter/Ha
Szója 1. kezelés: lombzáródás idején 15-20 liter/Ha
2. kezelés: virágzás előtt 15-20 liter/Ha
3. kezelés: hüvelyképzés előtt 10-15 liter/Ha
Lucernafélék minden kaszálás után 8-10 cm hajtáshossznál 15 liter/Ha
magnak szánt növényt 2 héttel később 15 liter/Ha
Cukorrépa 1. kezelés: sorok záródása előtt 15-20 liter/Ha
2. kezelés: állománykezelésekkel 15-20 liter/Ha
3. kezelés: 10-14 nappal a 2. kezelés után a 15-20 liter/Ha
Angol perje 1. kezelés: 4-6 cm hajtáshossznál 15 liter/Ha
2. kezelés: minden kaszálás után 15-20 liter/Ha
Olajretek 1. kezelés: szárba induláskor 15 liter/Ha
2. kezelés: virágzás előtt 15-20 liter/Ha
Köles 1. kezelés 15 liter/Ha
2. kezelés 15-20 liter/Ha
Burgonya 1. kezelés: bokrosodáskor 15-20 liter/Ha
2. kezelés: 3-4 hét múlva 15-20 liter/Ha
Gyümölcsök
Alma 1. kezelés: virágzásnál 15 liter/Ha
2. kezelés: 1. kezelés után 2 héttel 15 liter/Ha
3. kezelés: 2. kezelés után 2 héttel 15 liter/Ha
4. kezelés: 10 nappal a 3. után 15 liter/Ha
5. kezelés: 7 nappal a 4. kezelés után 15 liter/Ha
Csonthéjasok 1. kezelés: vegetációban 15 liter/Ha
2. kezelés: virágzásban 15 liter/Ha
3. kezelés: 2. kezelést követően 8-10 nappal 15 liter/Ha
4. kezelés: 3. kezelés után 10 nappal 15 liter/Ha
Dinnyefélék, tök, uborka palánták kiültetése után csepegtető öntözéssel 10 liter vízhez 2 liter Bioalgát adagolva hetente 1x
gépi permetezővel: vegetációban 15 liter/Ha majd ezt követően 10 naponta 2 alkalommal további 15 liter/Ha
háti permetezővel 10 liter vízhez 4dl Bioalga adagolva
Paprika, paradicsom palántanevelésnél 10 liter vízhez 3 dl Bioalgát adagolva heti 1x
Üvegházban, fóliasátorban Első kezelés lomb neveléskor 10 liter vízhez 4 dl Bioalgát adagolva 7 naponta.
virágzás előtt 10 liter vízhez 5 dl Bioalgát adagolva érésig permetezve
szántöföldön vegetatív fázisban 15 liter/Ha 7-10 naponta 4-5 alkalommal

Bioalgával gombák ellen

Sok év alatt gyakorlati tapasztalatok igazolják, hogy a Bioalga technológia a gombás fertőzésekkel szemben hatékonyan képes megvédeni a növényt. Ezt a képességét laborkísérletek is igazolták. A Bioalga technológia előállít egy egyedülálló anyagot (CGF) Az élénk fotoszintézis alatt termelődik, kizárólag az élő anyag képes folyamatosan létrehozni. Ez az anyag felelős a fehérjék, enzimek és az energia termeléséért és megvédi a sejteket a toxikus anyagok ellen. Ezen felül magas antioxidáns termelése miatt együttesen képes a gombás fertőzés hatásait kivédeni. A gombák valójában toxinokat termelnek. A CGF és a megtermelt antioxidánsok együttesen védik a sejteket a toxinoktól, így a gombák nem képesek felszaporodni. A Bioalga technológia érzékelve a külső, kedvezőtlen hatásokat, azokra reagálva éppen olyan anyagot állít elő amelyekre a növényeknek szüksége van. A Bioalga egészségügyi várakozási ideje 0 nap, adott esetben egy hirtelen betegség jelenlét esetén könnyen kezelhető az állomány, így egy aratás előtti gombásodás (gabonák esetén) után az állomány várakozási idő nélkül aratható.

Ezért használja a Bioalgát gombás megbetegedések megelőzésére:

  • a közvetlen és közvetett terméskiesések kivédése miatt
  • magas klorofill tartalma miatt magasabb lesz az oxigén jelenléte amely a patogén életteret szűkíti
  • magas klorofill tartalma miatt a tápanyagok szállítása és hasznosítása hatékonyabb, erősebb növény
  • Bioalga mikroalgák speciális antioxidánsokat termelnek melyek akadályozzák a gombák felszaporodását
  • hiányállapotok megszüntetése miatt, növényi immunrendszer aktívabbá és erősebbé válik
  • életerősebb növény hatékonyabban védekezik a környezeti behatásokkal szemben
  • nulla nap egészségügyi várakozási idővel rendelkezik ezért bármikor alkalmazható

Technológiai javaslat amennyiben nem került Bioalga kijuttatásra de a betegség megjelent az állományban

Őszi vetésű növények
Búza 25 liter/Ha
Árpa 25 liter/Ha
Tritikálé 25 liter/Ha
Rozs 25 liter/Ha
Repce 30 liter/Ha
Tavaszi vetésű növények
Árpa 25 liter/Ha
Zab 25 liter/Ha
Napraforgó 30 liter/Ha

Bioalga a szőlőben

A vegyszerterheltség és termelési költségek jelentősen csökkenthetők a szőlészetekben a Bioalga technológia termelésbe való integrálásával. A Bioalga technológia teljes körűen, szerves formában előállít minden tápanyagot, amely szőlő esetében azért kiemelten fontos mert különösen érzékeny a betegségekre. A betegségekre való fogékonyság megszüntetésének első lépése a teljes körű és magas biológiai értékű tápanyag ellátottság biztosítása. Az immunrendszer építő kövei a tápanyagok, ezek komplexitása révén érhető el egy egészségesen működő erős immunrendszer. A Bioalga szerves formában gyorsan felvehetővé válik, megszünteti a változó körülmények miatti tápanyag hasznosulási kockázatokat, teljes értékűen vagyis sejt szinten épül be. Alkalmazásával a szőlő egészségessé, betegségekkel szemben ellenálóbbá, stressztűrőbbé válik. A szőlő úgy fejlődik és jönnek létre teltebb szemek, hogy közben nem kell „szemesedéstől” tartani.

A Bioalga technológia által termelt auxinok segítik a gyökér-, és szárnövekedést is (teljes nedvkeringésben jelen van, átjárva a növényt, a gyökerekben is jelen van), a többi hormon működését optimalizálja, a zöld tömeg nő (levélméret, hatékonyabb gázcsere és fotoszintézis), termésre jótékonyan hat.

A Bioalga által termelt citokinin serkenti a sejtosztódást, késlelteti a növény öregedését, auxinokkal együttes hatásként erősebbé teszi az immunrendszert és maximális növekedést eredményez. Biolaga technológia által előállított CGF a fotoszintézis alatt termelődik, magas sejtvédelmet biztosít a toxinoktól. A magas antioxidáns termelésével együtt ez a kettős hatás nagy hatékonysággal védi meg a növényt a gombás behatásokkal szemben. A biológiai védelem és a magas szerves tápanyag tartalom miatt a szőlő egészségesebb és kimagasló beltartalommal takarítható be. Ideálisabb cukorfokkal és erjedéssel számolhatunk. Így a végtermék, az előállított bor a magasabb minőségű termés miatt is magasabb minőségű, zamatosabb lesz, ez versenypiaci előnyt tud jelenteni.

Ezért használja a szőlőtermesztésben a Bioalgát:

  • teljes körű, komplex tápanyag ellátás
  • szerves formában, azonnali hasznosulás, nincs időjárási kitettség
  • megszünteti a hiányállapotokat, ezért minden más anyag hasznosulása megnő
  • folyamatos tápanyag előállítás az élő anyag aktív előállítása miatt, tartós tartamhatás
  • nagyobb zöldtömeg, magasabb termés
  • aktív antioxidáns termelése miatt a gomba szaporodását gátolja
  • megelőzhető a gombásodás miatti közvetett és közvetlen termés kiesés
  • sejtöregedést gátol, „fiatalon” tartva a növényt, szárazságban életmentő
  • gátolja a klorofill bomlását, biztosítva a megfelelő oxigén felvételt
  • legyengült növényeket gyorsan regenerálja
  • hatékony CO2 megkötés, így a fotoszintézishez több oxigén áll rendelkezésre
  • stressztűrő növények
  • szárazságtűrés
  • kisebb szárítási költségek az ideálisabb vízleadás miatt
  • magasabb beltartalom, magasabb értékesíthetőség növényeknél
  • nem lehet túladagolni, nem éget
  • 0 nap egészségügyi várakozási idő
  • megfelel a legmagasabb környezeti-, és élelmiszerbiztonsági elvárásoknak

Technológiai javaslat:

1. kezelés: rügyfakadás után 3-4 leveles állapotban 15 liter/Ha
2. kezelés: virágzás idején 15 liter/Ha
3. kezelés: virágzást követően 8-10 nappal 15 liter/Ha
4. kezelés: fürtzáródáskor 15 liter/Ha
5. kezelés: érés kezdete, zsendülés 15 liter/Ha
6. kezelés: 7 nappal az 5. kezelés után 15 liter/Ha
7. kezelés: 10 nappal a 6. kezelés után 15 liter/Ha
további kezelés: a szüret után zöld venyigék 20 liter/Ha amivel segítjük az őszi asszimiláta képződést ami alapja a következő évi termésnek
Szerző: Prolansys Kft, Jogi nyilatkozata: Az oldal teljes tartalma a Prolansys Kft szellemi tulajdona.
Tartalmának másolása és minden nemű felhasználása a Prolansys Kft hozzájárulása nélkül tilos és büntetendő.
Adatkezelési tájékoztató